Oznamy a novinky

ikona-oznamyŠkolné

Žiadame rodičov, aby uhradili školné na číslo účtu

SK8002000000001935444357

VÚB,a.s.

Stravné

Stravné v MŠ sa platí vždy mesiac vopred, najneskôr do 15. v mesiaci.

Žiadame rodičov, aby stravné uhradili vždy načas.

Milé deti, vážení rodičia,

VÍTAME VÁS V NOVOM ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024

Školský rok 2023/2024 začína 1. septembra 2023.

Nástup detí na predprimárne vzdelávanie  do Materskej školy, Hviezdoslavova 674, v Stupave  je v pondelok,

04. SEPTEMBRA 2023

Prevádzka Materskej školy, Hviezdoslavova 674, Stupava je od 6. 30 hod. do 16. 30 hodiny.

Materská škola je dvojtriedna -       I. trieda – Žabky  /3 – 4 ročné deti/

II. trieda – Včielky /4 - 6 ročné deti/

Organizačné pokyny k začiatku  nového školského roku 2023/2024

Vzhľadom na  zabezpečenie plynulej prevádzky materskej školy, nakoľko bude prebiehať zdravotný filter, prosíme rodičov, aby deti II. triedy – Včielky, hlavne predškolákov, priviedli v prvý deň, teda 04. 09. 2023  do 7. 30 hodiny a deti  mladšie  a z I. triedy – Žabky do  8.00 hodiny.

Deti, ktoré nemôžu nastúpiť na dochádzku,  rodičia odhlásia  telefonicky na číslo: 02/65934557, prípadne SMS na tel. číslo riaditeľky  0911899798, a to   najneskôr do 7. 30 hod.  daného dňa.

Rodičia novoprijatých detí prípadné požiadavky na učiteľky odovzdajú napísané v dotazníku s označením mena dieťaťa (napr. výnimky zo stravovania, intolerancii na potraviny skorší odchod, zmeny v živote dieťaťa- zmena adresy, rodinných pomerov a pod.).

V I. triede  - Žabky aj v II. triede /Včielky/ len u nových detí  bude prebiehať  adaptácia  na MŠ, teda v oboch triedach bude prebiehať adaptačný proces, to znamená, že deti, ktorých sa to týka, v prvý deň  nastúpia na 1-2 hodiny, a každým ďalším dňom sa im pobyt bude predlžovať v závislosti od úspešnosti adaptácie na prostredie materskej školy. Ďalšie dni určia dĺžku pobytu v MŠ po konzultácii s rodičmi triedne učiteľky Žabiek a Včielok.

• Ostatné deti nastupujú na celý deň, prípadne kratšie podľa rozhodnutia rodičov (odporúčame deťom, ktoré sú v MŠ prvý krát skrátiť pobyt v MŠ na doobedie).
  • Rodičia  nájdu v šatni skrinku označenú obrázkom podľa menného zoznamu, dieťa prezujú, vyzlečú vrchné šatstvo a dieťa si v umyvárni umyje ruky a utrie, potom odovzdajú dieťa do danej triedy, danej učiteľke.
  • Šatňa hneď pri vstupe do budovy je pre časť  detí II. triedy a druhá šatňa je spoločná, teda  pre všetky  deti I. triedy – Žabky a  časť Včielok.
  • Deti sa odovzdávajú a vyberajú z MŠ od triednych učiteliek, všetky individuálne potreby detí riešia rodičia s triednymi učiteľkami.
  • Lúčenie s deťmi prosíme skrátiť na minimum.
  • Všetci rodičia a sprevádzajúce osoby detí sú povinní riadiť sa pokynmi zamestnancov materskej školy.
  • Všetky potrebné tlačivá nájdete na webovej stránke materskej školy  www. mshviezdoslavova.sk

Ďalšie pokyny pre rodičov:

Rodičia novoprijatých detí odovzdajú triednym učiteľkám:

• fotokópiu kartičky poistenca,
  • dotazník
  • splnomocnenie na vyberanie detí z MŠ,
  • vyhlásenie o bezinfekčnosti
  • Rodičia všetkých detí odovzdajú vyhlásenie o bezpríznakovosti

• Zoznam  vecí, ktoré je potrebné priniesť pri nástupe do materskej školy:
    • Prezuvky, papučky (pevná obuv, nie šľapky) - podpísané
    • pre dievčatká kefu na vlasy alebo hrebeň
    • škatuľu hygienických papierových vreckoviek (vyťahovacie)
    • pyžamko - podpísané
    • do skrinky náhradné oblečenie, prípadne obuv

Hračky, cennosti, nápoje, lieky a  jedlo akéhokoľvek druhu je zakázané nosiť do materskej školy.

Prajeme úspešný nástup do nového školského roka 2023/2024 !

Pokyny pre rodičov / zákonných zástupcov/

k organizácii nového školského  roku 2023/2024

• Nástup novoprijatých  detí do materskej školy v novom školskom  roku je 04. septembra 2023, v čase od 7.35 -  do 8. 00 hod.
  • Vzhľadom na zabezpečenie plynulého chodu prevádzky je upravený príchod detí už chodiacich do MŠ  a novoprijatých do II. triedy /Včielky/  na čas  od 6. 30.  do 7. 30 hodiny.
  • Bude prebiehať ranný filter, ktorý  povinne vykonáva materská škola podľa § 24 ods. 9 písm. a), b) zákona č. 355/2007  Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Deťom pred vstupom do šatne  bude meraná teplota a pred vstupom do triedy si umyjú ruky a použijú jednorázové utierky na ruky.
  • Deti, ktoré nemôžu nastúpiť, rodičia odhlásia telefonicky najneskôr do 7.30 hodiny  daného dňa.
  • Novoprijaté deti si prinesú fotokópiu preukazu poistenca, písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti a  bezpríznakovosti, dotazník, splnomocnenie na vyberanie detí z MŠ.
  • Všetky deti si prinesú vyhlásenie o bezpríznakovosti.
  • V I. triede „Žabky“ a u niektorých detí  II. triedy  bude prebiehať adaptačný proces dieťaťa na materskú školu.  Novoprijaté deti 4 septembra nastúpia na 1- 2 hodiny a  každým ďalším dňom sa im pobyt bude postupne predlžovať, čo však závisí   od individuálnych adaptačných schopností  dieťaťa.
  • Ostatné deti nastupujú na celý deň, prípadne kratšie podľa rozhodnutia /poldenná dochádzka/ a priania rodičov.
  • Všetky deti musia mať v skrinke náhradné základné oblečenie a spodnú bielizeň,  hygienické vreckovky - vyťahovacie v škatuli.
  • Rodičia  nájdu v šatni skrinku označenú obrázkom podľa menného zoznamu,  dieťa prezujú, vyzlečú vrchné šatstvo a odovzdajú dieťa do  triedy, danej učiteľke, prípadne poverenej osobe.
  • Vstupná šatňa je pre deti II. triedy „Včielky“ a druhá šatňa je pre deti I. triedy – všetky „Žabky“  a časť pre deti II. triedy.
  • Deti sa odovzdávajú a vyberajú z MŠ od  učiteliek, všetky individuálne potreby detí riešia rodičia s triednymi učiteľkami.
  • Lúčenie s deťmi prosíme skrátiť na minimum.
  • Upozorňujeme rodičov, že do materskej školy je  zakázané nosiť hračky, nápoje, lieky, cennosti a  jedlo akéhokoľvek druhu!

Prosíme rodičov o spoluprácu. Ďakujeme za pochopenie.